Žiemos sodas

Žiemos sodas
Kiekvienas iš mūsų nori būti kuo arčiau gamtos. Tai natūralus poreikis. Namuose įkurtas žiemos sodas daugeliui suteikia galimybę mėgautis augalais neišeinant iš namų, o jų priežiūra daugeliui leidžia mėgautis šiuo darbu. Nuo 19 amžiaus tokia patalpa buvo turtingųjų privilegija, tačiau dabar tokį sodą gali turėti daugelis.
Žiemos sodo kūrimas gali tapti ne tik būdu praplėsti tam tikrų patalpų dydį, pavyzdžiui, svetainės ar valgomojo, tačiau ir vieta, kurioje augalus mėgstantys žmonės gali užsiimti jų auginimu ir puoselėjimu. Nebūtina įsirengti didelio sodo, kartais pakanka ir 7 kvadratinių metrų erdvės, kurioje galima sukurti minimalistinio stiliaus augalų karalystę.

Plastikiniai langai Vilniuje
Stiklas ir konstrukcija iš metalo, plastiko ar medžio sukuria žiemos sodą. Norintys ilgaamžiškumo renkasi aliuminį. Jis gerokai tvirtesnis už plastiką. Kartais norint natūralumo pasirenkamas medis, tačiau jis bus labiau veikiamas temperatūrų svyravimų ir kitų veiksnių, o tai tikrai nesuteiks jam ilgaamžiškumo. Dėl statinio formos reikėtų tartis su architektu, kuris patartų, kokia forma geriausiai tiks prie esamo pastato. Juk norisi, kad ne tik iš vidaus, bet ir iš išorės viskas atrodyti gražiai ir tvarkingai.
Žiemos sodo statybų darbai pradedami nuo pamatų. Kokie jie turėtų būti, priklausys nuo projekto sudėtingumo. Labai svarbu, kad būtų tinkamai parinkta konstrukcija ir stiklai, nes tik tai garantuos, kad svoris bus gerai išlaikomas. Ne visuomet 3 stiklų paketai tinka lengvai konstrukcijai. Žinoma, kad ji sulaikys daugiau šilumos, tačiau norint saugumo teks galvoti arba apie patikimą konstrukciją, arba apie 2 stiklų paketą. Nepamirškite ir stoglangių. Jie turi patogiai atsidaryti ir užsidaryti, nes vasarą juos dažnai reikės praverti.

Roletai Vilniuje
Žiemos sodas tinkamas vienos klimato zonos augalams. Taip yra ne dėl to, kad skirtingi augalai atrodys negražiai, o todėl, kad paprasčiausiai neįmanoma sukurti visiems augalams palankių sąlygų. Vienos gėlės mėgsta karštį ir drėgmę, o kitoms reikia vėsaus ir sauso oro. Gal vienam augalui reikės net dirbtinio apšvietimo, nes mūsų šalies klimato zonoje jam neužteks šviesos, o kitam augalui jis tinkamas. Tik tinkamai prižiūrint žiemos sodą galima bus didžiuotis sukurtu vaizdu.
Gražūs augalai įstiklintame žiemos sode sukuria jaukią atmosferą. Tokia vieta ne tik džiugina savininką, bet ir aplinkinius. Juk visuomet malonu gėrėtis gražiomis gėlėmis ir medeliais. Tai tarsi rojaus kampelis, kuriame galima pamiršti dienos rūpesčius ir susilieti su gamta.

Taip pat skaitykite: