Panaudotos padangos: keli praktiniai patarimai
Ateina ta diena, kai automobilio apavas susidėvi. Visi vairuotojai puikiai žino, kad geromis padangomis dera pasirūpinti. Kelionė bus saugi, vairavimas teiks džiaugsmą, o ne siaubą. Suprantama, kad ne visi Lietuvos vairuotojai sau gali leisti įsigyti naują padangų komplektą. Bet kokybės norime visi. Išeitis, žinoma, yra, tai naudotos padangos, kurios ne retais atvejais būna labai kokybiškas pasirinkimas.
Naudotų padangų rinka nemaža. Joje pasiklysti galima labai greitai, o neatsakingas pirkinys ne tik vėjais paleis pinigus, bet ir gali baigtis labai tragiškomis pasekmėmis.
Pabandysime suteikti keletą praktiškų patarimų, naudotų padangų pirkėjams. Juk pinigus reikia leisti protingai.
Patarimas nr. 1. Taupumas dažnai traktuojamas kaip teigiama savybė, bet jis gali gan greitai pakišti koją. Visada dera pasidomėti kokios padangų kainos egzistuoja. Suprantama, kad naudotos padangos turi būti ženkliai pigesnės. Jei skirtumas tarp naujo ir seno nėra didelis. Protinga yra rinktis naują gaminį, kuris turi ir gamintojo garantiją.
Patarimas nr. 2. Nereikia pamiršti ir Lietuvos įstatymų. Jie nurodo, kad visų transporto priemonių savininkai turi laikytis nustatytų taisyklių. Padangų matmenys privalo atitikti gamintojo nurodytus parametrus. Privalu laikytis apkrovos ir rekomenduojamo greičio indeksų. Eksperimentuoti kelyje – nedovanotina klaida. Ant vienos ašies montuojamos padangos privalo būti vienodos. Automobilis su keturiomis skirtingomis padangomis padangomis – nesaugus.
Patarimas nr. 3. Dabar vis dažniau žmonės padangas geba įsigyti internetu. Žinoma, kad taip pirkti yra patogu, o kartais ir labai pigu. Naudotas produktas reikalauja detalesnės apžiūros, o nuotrauka monitoriaus ekrane nesuteiks reikalingos informacijos. Visada aplankykite prekybos vietas ir stenkitės savo rankomis paliesti padangas. Nereikia būti įgudusiam specialistui, kad greitai pastebėtumėt neįprastą nusidėvėjimą.
Netolygus nusidėvėjimas nurodo, kad padanga buvo netinkamai prižiūrima. Tokio gaminio geriau nepirkite.
Taip pat skaitykite:
- Kaip susirasti pigų ir tinkamą draudimą;
- Naujos žieminės padangos – kaip pasirinkti;
- Ziemines padangos nuo kada;
Patarimas nr. 4. Nepamirškite leistino nusidėvėjimo lygio ir visada patikrinkite padangos pagaminimo metus. Lietuvoje mažiausias leistinas protektoriaus lygis yra 1,6 mm. Geriausia yra rinktis tuos gaminius, kurių pagrindinis kanalų lygis yra 4 mm ar daugiau.
Pagaminimo data – vienas svarbiausių rodiklių. Laikui bėgant guma kietėja, todėl iš pažiūros gerai atrodančios padangos, gali būti netinkamos eksploatuoti. Jei padanga buvo pagaminta prieš penkis metus, nerizikuokite. Daiktas – nevertas savo kainos.
Išsirinkti naudotas padangas nesudėtinga. Tereikia būti atidiems ir smalsiems. Sutaupyti norime visi, bet tai reikia daryti protingai.
Straipsnis parašytas dar: 2014-06-19