Griovimo darbai – sauga ir reikalavimai

Griovimo darbai. Nenuostabu, kad šiomis dienomis, kai ekonomika auga, žmonės nori atsinaujinti. Vieni keliauja, kiti keičia būstą, treti jį remontuoja, daro kapitalinius remontus. Griovimo darbai yra vienas iš statybos darbų, kuris padeda perplanuoti esamas patalpas pagal jūsų lūkesčius. Taigi didėjant jų kiekiui, reikalavimai ir darbų sauga įgauna vis stipresni poveikį jiems, nes didėja nelaimingų atsitikimų kiekis griovimo darbuose. Taigi aptarsime kokie darbų saugos reikalavimai yra taikomi griovimo darbams bei kokie reikalavimai, kad juos saugiai atlikti.

Griovimo darbai

griovimo darbai

Klaipėdos mieste teikiant griovimo paslaugas taip pat privalu laikytis saugumo reikalavimo. Todėl griovimo darbai privalo būti patikėti tik – profesionalams. Sutaupysite ne tik lėšų ir laiko, griaunant bus išlaikyti visi saugumo reikalavimai.

Griovimo darbų sauga, apibrėžia darbuotojų apsaugos priemones, bei veiksnius kurie gali įtakoti darbuotojų darbą jo metu. Pagrindinės su griovimo darbais dirbančių žmonių saugos priemonės yra kaip ir bet kokiame statybos darbe dirbančiųjų žmonių apsaugos priemonės:

  • Apsauginiai batai (su metaliniu priekiu) jie apsaugo griovėjo kojas, jeigu užkristu ant jų plyta;
  • Apsauginė liemenė, ji privaloma, kai dirbama lauke prastu matomumu, kad technika matytu jus;
  • Šalmas, tai yra pagrindinė apsaugos priemonė griovimo darbų aikštelėje, nes krintančios plytos yra griovimo darbų kasdienybė, ir galvą apsaugoti būtina;
  • Darbui patalpoje, būtina naudoti respiratorius ir apsauginius akinius. Nes griovimo metu dulkės neišvengiamos ir nuo jų reikia apsaugoti darbuotojus.

Saugūs ir kokybiški darbai

Tinkamai apsisaugojęs darbuotojas, gali atlikti griovimo darbūs saugiai ir kokybiškai. Verta paminėti kad nelaimingi atsitikimai atsitinka dirbantiems iki vienerių metų įmonėje. Todėl būtina juos prižiūrėti ir išmokti jausti kur tyko jų pavojai ir kaip jų išvengti. Pamainos vadovas turi instruktuoti kiekviena darbuotoją atvykus dirbti į naują objektą kad padėtų jam išvengti nelaimingų atsitikimų.

Kada būtina stabdyti griovimo darbus?

Pagrindinis veiksnys, kada būtina stabdyti griovimo darbus yra nelaimingas atsitikimas. Dirbti lauke griovimo darbu griežtai draudžiama kai:

  • Lauke stipriai lyja lietus;
  • Siaučia audra ar škvalas;
  • Žaibuoja ir griaudėja;
  • Darbuotojas yra netinkamai pasiruošęs griovimo darbams ir nevykdo pamainos vadovo nurodymų.

Kaip ir kiekviename statybos darbe, statybos sektoriaus darbuotojai linkę išgerti. Todėl būtina kiekvieno ryto metu, tikrinti jų blaivumą, taip sumažinsite riziką patirti nelaimingą atsitikimą darbe, bei nesusidursite su nelaimingo atsitikimo rizika ir problemomis darbe.

Rinkitės profesionalus – Griovimo-darbai-klaipeda.lt